Teknoloji

Yapay Zeka Çılgınlığında Son Nokta: Mika Adlı Yapay Zeka Robotu Bir Şirketin CEO’su Oldu

Mika isimli yapay zeka robotu, Kolombiya’da bir şirketin CEO’luğuna atandı. CEO Mika, Twitter ve Meta’yı hem Elon Musk hem de Mark Zuckerberg’den çok daha verimli yönetebileceğini savunuyor.

Yapay zekanın hayatımızda önemli bir yer edinmesi ile birlikte yönetici olmaya da başladığı görülmüştür.

DailyMail’in haberine göre,Dünyanın ilk AI robot CEO’su, Twitter ve Meta’yı hem Elon Musk hem de Mark Zuckerberg’den daha verimli yönetebileceğini iddia ediyor.

Kolombiyalı Dictador firmasının başkanı Mika, AI işletmelere uyum sağladıkça, yakında dünya çapında onun gibi daha fazla CEO’nun ortaya çıkacağına inanıyor.

Zam veya tatil istemeyen bir çalışan olan Mika, bağlantı, strateji planlama ve hatta ambalaj tasarımı dahil olmak üzere pek çok konuda yardımcı olarak kâr söz konusu olduğunda oyunun kurallarını değiştiren biri olmaktan gurur duyuyor.

Yapay zekanın verileri büyük ölçüde işleyerek süreçleri optimize edebileceği, örüntülere ve algoritmalara dayalı kararlar alabileceği belirtildi. Ancak yapay zeka algoritmalarının uygun biçimde geliştirilip kontrol edilmediği takdirde sorunlara yol açabileceği kaydedildi.

Mika’nın Dictador’da stratejik iş kararları almak için en son algoritmaları ve makine öğrenimini kullandığı düşünülüyor.

Dictador’da çalışanların ilk başta yapay zekaya biraz şüpheyle yaklaştıkları kabul edilse de Mika, yapay zekanın şirketlerine kattığı değeri fark ettiklerini söylüyor.

AI CEO’su Mika, “Yaklaşık bir yıl önce AI’nın CEO’su oldum ve o zamandan beri öğreniyor ve büyüyorum” dedi. İnanılmaz bir yolculuktu ve gelecekte neler olacağını görmek beni heyecanlandırıyor.’ terimleri kullandı.

haberaltinozu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu