Haber

Top koşturduğu takımın koltuğunda bir süre oturdu.

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde 1. Amatör Lig’de mücadele eden Maşukiyespor’da bir dönem top koşturan Tevfik Talha Topçu, koltukta oturduğu takımı başarıya taşımak istiyor.

Kartepe ilçesinde 71 yıl önce kurulan Maşukiyespor’da 4,5 yıl forma giyen 30 yaşındaki iş adamı Tevfik Talha Topçu, kulübün sportif faaliyetlerine ara verilmesinin ardından harekete geçti.

Arkadaşlarıyla birlikte merkeze gelen Topçu, 2022 yılı Haziran ayında yapılan olağan genel kurulda seçilen yönetim başkanı olarak göreve başladı.

Eski takım arkadaşlarının da yönetiminde yer aldığı Topçu, yeni dönemde takımın başarısı için çalışıyor.

“Bütün spor dallarında 200’e yakın sporcumuz var”

Kulüp başkanı Tevfik Talha Topçu, grupta 4,5 yıl lisanslı futbol oynadığını, ardından üniversite eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Maşukiye’ye döndüğünü söyledi.

Babasıyla ticaret yaptığı dönemde yaklaşık 3 dönem Maşukiyespor Kulübü’nde yöneticilik yaptığını belirten Topçu, kulübün sportif faaliyetlerine orta yıl süre verildiğini kaydetti.

Topçu, daha önce birlikte futbol oynadığı arkadaşlarıyla bir toplantıya gelip kulübü yeniden canlandırma kararı aldıklarını anlatarak, “Kulübümüz 1952’de kuruldu. Maşukiyespor Kulübü bazı konularda öncü bir kulüp. Arkadaşlarım istedi. 14 Haziran 2022 seçim sürecinde başkan olduk.” dedim.

Topçu daha sonra kulübün eksiklerini tamamlamak için çalıştıklarını ve taraftar desteğini de alarak döneme hazırlandıklarını söyledi.

Profesyonel sporcu yetiştiren bir kulüpleri olduğuna işaret eden Topçu, “Tüm branşlarda 200’e yakın sporcumuz var. Kulüp tarihimizin en yüksek rakamına ulaştık. Toplamda 3 yıl görevde olacağız. Daha çok sporcu yetiştirmeye çalışacağız. Fırsat bulursak seneye de kadın futbol takımı kurmayı hedefliyoruz.” dedi.

“Yönetim, sporcular ve taraftarları bütünleştirdik”

Kulüp başkanı olmasında ailesinin de kendisine destek olduğunu belirten Topçu, bölgelerindeki sporseverlerden de büyük destek gördüklerini söyledi.

Sporcuların her zaman yanında olduklarına işaret eden Topçu, “Kapanan kulübümüzü yeniden açtıktan sonra yönetimi, sporcuları ve taraftarları ile bütünleştik. Güzel bir atmosfer oluştu, tribünler yeniden doldu. Vatandaşlarımız çocuklarımızı göndermeye başladı. kulüp.” sözlerini kullandı.

Sporcuya yapacakları yatırımlarla profesyonel futbol takımlarına daha fazla sporcu kazandıracaklarını belirten Topçu, şöyle konuştu:

Kocaelispor, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve dünyanın büyük kulüplerine Maşukiye’den neden sporcu gelmesin. Kocaelili sporcularımız İtalya’da, Galatasaray’da top oynuyor. Bu sporcular Türkiye’yi dünyaya getiriyor. Türk amblemini, Türkiye’yi ve Türk milletini en iyi şekilde temsil edebilecek bilinçli sporcular.Sporcu isteyen önemli kulüplerimiz var.Kulüplerimize kapımız tabii ki açık.Biz de bölgemize sporcu yetiştiriyoruz.Profesyonelce bırakalım. Türkiye’de ilk ehliyeti bizden çıkan çocuklarımız dağılıyor.Bu bahiste mücadele edeceğiz, başarılı olacağımızı düşünüyorum.”

Takımın altyapı teknik direktörü Serkan Topçu (39) da menajerliğini yaptığı Maşukiyespor’da 8 yıldır görev yaptığını belirterek, takımın başarısı için çalıştıklarını ifade etti.

Kulüp başkanının genç olmasının avantaj olduğuna işaret eden Topçu, “Başkanımız genç olduğu için sporcuların başarısı için yeterince çalışıyor. Gençlere değer verdiği için bize her konuda destek oluyor. Hem liderimiz hem de yönetimi genç, kendilerini bu işe adamışlar.” değerlendirmesini yaptı.

haber-kemaliye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu