Haber

Milletler Topluluğu genişliyor mu? BBP lideri Destici’den değerli açıklamalar!

FLAŞ HABER:BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin detaylarını anlattı.

Mustafa Destici’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Seçimler için Sayın Cumhurbaşkanımız kararını verecek ve gerekli imzayı atacaktır. Aynı gün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecektir. İki ay sonra, Pazar gününe denk gelen 14 Mayıs’ta hem Cumhurbaşkanlığı hem de Milletvekilliği seçimleri yapılacak.

Şimdiden adaylara ve partilere hayırlı olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.

Normal bir seçim olmayacak. Maalesef 11 ilimiz, onlarca ilçemiz, yüzbinlerce köyümüz bu depremden olumsuz etkilendi. 46 binden fazla vatandaşımızı kaybettik, Allah’tan rahmet diliyorum. Onbinlerce yaralımız var, bir kısmının tedavisi sürüyor. Ağır gelenler var, Yüce Allah’tan şifalar diliyorum.

Bu zorlu süreci devlet ve millet birliği ile atlatacağız.

Bu seçim de diğer seçimler gibi müzikle ve büyük bir programla geçmeyecek. Biz Cumhur İttifakı olarak böyle düşünüyoruz.

BAŞKAN İLE GÖRÜŞME

Sayın Cumhurbaşkanımız ile yarım saatlik ikili görüşme gerçekleştirdik. Görüşmemizin yüklü konusu beyin sarsıntısıydı. Ardından Türkiye’nin gündemindeki farklı konuları ele aldık. Başkanımız ve yönetimi çok tecrübeli. Van’da, Elazığ’da birdenbire ortaya çıkan bir hükümet var.

Mevcut ittifakımızın zaferi ve iktidarın devamı bu anlamda yaraların sarılması noktasında çok değerli olacaktır.

TERÖR TEHDİTİ DEVAM EDİYOR!

Türkiye’de deprem yaşadık ama üzerimizdeki terör tehdidi bitmedi. Güneyimizde ABD Savunma Bakanı gitti PKK/PYD ile görüştü. Bunu kabul etmiyoruz. Ancak Sayın Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi: “Güneyimizde başkası yerine YPG olsun!” dedi. PYD ve PKK kimdir? Peki Kılıçdaroğlu bunu bilmiyor mu?

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu