Haber

Düzce’de belediye ekipleri karla mücadeleye hazır

Kar yağışı sonrası oluşabilecek aksiliklerin önüne geçmek için Düzce Belediyesi tarafından grupların hazırlandığı bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkan Yardımcısı Okan Kaltu, meteorolojik uyarılar çerçevesinde Düzce’yi etkisi altına alması beklenen kar yağışı için gruplar oluşturduklarını belirtti.

Belediyenin tüm birimleriyle bölgede olacağını vurgulayan Kaltu, şu bilgileri paylaştı:

“Bugün itibariyle ilimizde kar yağışının başlayacağı Meteoroloji tarafından duyuruldu. Yaz aylarından beri hazırlıklarımızı tamamlamıştık. 1200 ton tuz ve 1000 ton tuz agregamız depolarımızda hazır. 42 adet iş makinası, 12’si kar paletli olmak üzere hazır. 25 kamyonet de çalışmalarımıza destek oluyor. Ayakta çalışacak yaklaşık 500 personelimiz tüm ekiple sahada olacak.”

Tüm mahallelere yetecek kadar makineye sahip olduklarını belirten Kaltu, “Özellikle buzlanmanın oluşabileceği bölgelerde sorun yaşamamak için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Araçlarımız ve ekiplerimiz, Kriz Merkezi Müdürlüğü bünyesinde 24 saat esasına göre çalışacak. Düzce olarak Belediye olarak biz karla mücadeleye hazırız.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu