Haber

Çumra’nın Yeşil Alanları Nefes Kesti

Çumra Belediyesi ‘Daha Yeşil Bir Çumra İçin’ ağaçlandırma çalışmalarıyla ilçeye yeni alanlar kazandırdı.

Çumra Belediyesi doğaya ve çevreye değer veren örnek çalışmalarıyla son 3 yılda ilçe genelinde yeşil alan sayısını artırdı. Bu çerçevede fidanların toprakla buluştuğu noktalar, vatandaşların huzur içinde vakit geçirip nefes alabilecekleri koru ve sosyal alanlara dönüştürüldü. Belediye faaliyetlerinin yanı sıra ilçe halkına yönelik yeşil alan çalışmalarına destek amacıyla Çumra Belediyesi tarafından ücretsiz fidan dağıtıldı.

10.000 M2 Alan Ağaçlandırıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle her mahalleye bir koru oluşturmak için yoğun bir çalışma yapıldı. Bu kapsamda Okçu, Seç, Büyükaşlama, Alemdar, Sürgüç, Uzunkuyu, Adakale, Abditolu ve Türkmençamili Mahallelerinin her biri için ortalama 10.000 metrekare ormanlık alan oluşturuldu. Ayrıca mevcut mesire alanlarının çevresine, yeni yapılan düğün salonlarına ve park içlerine çeşitli meyve fidanları dikildi.

“Çumra’ya Yeşil Bir Gelecek Bırakmak İçin Çalışıyoruz”

Çumra Belediye Başkanı Recep Candan, Çumra’ya yeşil bir gelecek bırakmanın gayreti içinde olduklarını belirterek; İlçe genelinde yürütülen yeşil alan çalışmalarının çeşitli fidanlardan oluştuğunu belirtti. Çumra Belediyesi’nin ağaçlandırma çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Candan; “Belediye olarak Çumra’mızın yeşile olan tutkusunu biliyor ve çalışmalarımızı halkımızın istekleri doğrultusunda planlıyoruz. Sadece bugüne değil gelecek yıllara da miras kalacak daha yaşanır bir Çumra için var gücümüzle çalışıyoruz. İmkanlarımız elverdiğince Çumra’daki her boş alanı ağaçlandırıyor, parklarımızı ve refüjlerimizi yoğun bir şekilde ağaçlandırıyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu