Haber

Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı: RAF Personeli Estonya’daki NATO Görevini Tamamladı

İngiltere Savunma Bakanlığı, Kraliyet Hava Kuvvetleri (RAF) çalışanının Estonya’daki NATO görevini tamamladıktan sonra ülkeye döndüğünü duyurdu. Açıklamada, hava savunma personelinin 50 Rus uçağına müdahale ettiği belirtildi.

İngiliz Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, “Kraliyet Hava Kuvvetleri personeli, NATO’nun Estonya’daki Baltık hava savunma misyonuna dört ay liderlik ettikten sonra İngiltere’ye döndü. Bu süre zarfında pilotlar, 50 Rus uçağını önledi ve toplamda 500 saatin üzerinde uçtu.” ifade. ‘ söylendi.

WALLACE: PUTİN’E MESAJ

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, tamamlanan bu görevin Avrupa’nın sınırlarını savunmak için birlikte hareket ettiğinin bir ifadesi olduğunu söyledi. “Yüzlerce RAF pilotu ve personeli, Avrupa semalarını güvende tutmak için müttefiklerimizle gece gündüz çalışarak ailelerinden aylar geçirdi. Birleşik Krallık, NATO’nun Estonya’daki hava savunma misyonunu başarıyla yönetti ve düzinelerce Rus uçağı RAF tarafından durduruldu. sonuç olarak,” dedi Wallace. Putin’e, sınırlarımıza yönelik herhangi bir tehdide karşı müttefiklerimizin yanında olduğumuza dair güçlü bir mesaj gönderiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu