Yaşam

Allianz’ın iklim krizine dikkat çeken belgeseli Sesler ve Görüntüler Metrohan’da seyirciyle buluşuyor

Allianz Türkiye’nin beğenilen kurumsal YouTube kanalı Allianz Motto Müzik’in doğadaki farklı seslerin dönüşümlerine ışık tutan belgesel dizisi Sesler ve Yüzler, Beyoğlu’nun en güzel binalarından biri olan Metrohan’da gösterilecek. Belgeselin anlatıcısı olan Babazula solisti Murat Ertel de etkinliğe katılarak izleyicilerle sohbet edecek.

Müzik ve müzik kültürüne ulaşmak isteyenlerin dijital dünyada buluşma noktası haline gelen Allianz Motto Müzik platformunun belgesellerinden Sesler ve Suretler, Beyoğlu’nun ikonik mekanlarından Metrohan’da İstanbullularla buluşuyor. İzleyiciye farklı bir doğa bilinci kazandırmayı ve iklim krizinin etkilerini doğadaki seslerin dönüştürdüğü görüntülerle göstermeyi amaçlayan Sesler ve Görüntüler serisi, başından beri İstanbul’un en güzel manzaralarından birine sahip. 1900’lerden kalma, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek içinde hatıra müzesi, kütüphane ve müze de bulunuyor. Etkinlik alanı olarak hizmet veren Metrohan’da 9 Ağustos’ta gösterilecek.

Gösterimin ardından ücretsiz olacak etkinliğe katılanlar, klasik Türk müziğini elektronik müzikle buluşturan Baba Zula grubunun kurucularından, müzisyen ve yapımcı Murat Ertel ile söyleşi yapma fırsatı bulacak. belgeselin anlatıcısı, belgeselin yönetmeni Gökçe Kaan Demirkıran ve grup üyeleri.

İstanbul sokaklarında doğanın izini arayan bir yolculuk

Sesler ve Yüzler belgesel dizisinde sesin aslında doğa ile başladığına dikkat çekilir. Sesin de tıpkı insan gibi doğanın bir modülü olduğunun vurgulandığı belgeselde Murat Ertel, İstanbul’un farklı semtlerinde doğanın seslerini yakalamaya çalışıyor. İstanbul’un farklı noktalarında, sokaklarında, şehrin göbeğinde doğanın izlerini arayan Ertel’in yolculuğu; İzleyiciye doğaya farklı bir bakış açısı kazandırıyor. İstanbul’un meşhur kuzey rüzgarı, Haliç’in balıkları ve tarihi yarımadanın çınar ağaçlarının konu edildiği projede Murat Ertel’in arayışı doğanın ne kadar kaybolduğunu gözler önüne seriyor. Dört bölümden oluşan küçük belgesel dizisi Allianz Motto Müzik Youtube kanalından da izlenebiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu